ННЦРМ - Національний Науковий Центр Радіаційної Медицини Ukrainian_National_Embleme
15.04.2020

В ННЦРМ пройшли дозиметричне обстеження рятувальники ДСНС України, які були задіяні в гасінні пожежі в Чорнобильській зоні відчуження.

Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження тривала майже півтора тижні. Від 4 квітня вогнеборці намагалися локалізувати займання у Чорнобильській зоні і нарешті 14 квітня пожежу загасили. До гасіння були залучені значні сили особового складу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, задіяних в ліквідації пожеж на радіаційно забруднених територіях.

ННЦРМ долучився до контролю за можливим опроміненням рятувальників. Так, лабораторією лічильників випромінювання людини Інституту радіаційної гігієни і епідеміології ННЦРМ під керівництвом кандидата технічних наук Валентини Володимирівни Василенко проводиться дозиметричне обстеження рятувальників, а саме, дослідження вмісту інкорпорованих радіонуклідів.

За період з 06.04.2020 р. по 14.04.2020 р. пройшли обстеження 165 вогнеборців. Вимірювання продовжується відповідно до ротації рятувальників.

На світлинах відображено процес дозиметричного обстеження в лабораторії лічильників випромінювання людини ННЦРМ.

0

1

2

3

4

5

6

7