ННЦРМ - Національний Науковий Центр Радіаційної Медицини Ukrainian_National_Embleme
10.04.2020

На базі ННЦРМ в online режимі проведене чергове засідання Центральної міжвідомчої експертної комісії по встановленню зв’язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС

Державна Установа ‘‘Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України’’ (ННЦРМ) в умовах оголошеного карантину спричиненого пандемією COVID19 продовжує свою діяльність щодо надання висококваліфікованої медичної допомоги постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС опановуючи нові форми роботи. Одним з напрямків діяльності ННЦРМ є оцінка впливу іонізуючого опромінення на розвиток і прогресування захворювань шляхом комплексної медико-соціальної та радіаційно-гігієнічної експертизи документації представленої постраждалими.

30-31 березня 2020 року в онлайн режимі було проведено засідання Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ України по встановленню причинного зв’язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (ЦМЕК), кадрова і технічна діяльність якої забезпечується співробітниками ННЦРМ.

Всього на засідання ЦМЕК було розглянуто – 427 справ, в тому числі учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – 228, евакуйованих – 22, мешканців радіаційно забруднених територій – 172 (3 категорія – 41, 4 категорія – 131), справи постраждалих дітей після досягнення повноліття – 5. Сумна статистика свідчить, що в 249 випадках справи постраждалих розглянуті посмертно. Треба відзначити, що своєчасний розгляд справ у випадку смерті постраждалого відповідно до вимог діючого законодавства має надзвичайно важливе значення для вирішення соціальних питань родичів померлого. Результати розгляду справ оформлені у вигляді експертного висновку будуть надіслані поштою на домашню адресу постраждалих.

Отже, в умовах карантину спричиненого пандемією COVID19 адміністрацією ННЦРМ та керівництвом ЦМЕК вирішуються всі необхідні питання для забезпечення медико-соціальної експертної діяльності в рамках надання висококваліфікованої медичної допомоги постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.