ННЦРМ - Національний Науковий Центр Радіаційної Медицини Ukrainian_National_Embleme
21.12.2018

Президент благодійної організації KIHeV з Вайла-на-Рейні Томас Хармс знову опікувався проблемами ННЦРМ під час візиту 16-21 листопада 2018 року.

Інформація про це була опублікована в “Badische Zeitung” німецькою мовою. Вашій увазі пропонується переклад статті.

1

Діти кажуть спасибі за багато солодких подарунків. Фотографія: PRIVAT

    ВАЙЛ-на-РЕЙНІ (sc). Повернувшись з Києва, Томас Хармс з дитячої благодійної організації “КiHeV” привіз додому позитивні новини. На харчоблоку клініки встановлена електрична піч, придбана за пожертви, таким чином, створені умови для кращого приготування їжі для багатьох людей. Також завдяки пожертвуванням вдалося відремонтувати деякі медичні пристрої, такі як апарат для ультразвукових досліджень. Допомога від KiHeV також надійшла малюкам, котрих Хармс порадував подарунками та солодощами. «Яскраві обличчя, радість та веселощі – ця вдячність для мене безцінна “, – говорить Хармс.

   Під час своїх візитів Хармс знову і знову виявляє пристрої, що вийшли з ладу. Не функціонуючий апарат для легеневої вентиляції 30-річної давності, інфузійні насоси з давно простроченими термінами придатності не гарантують надійного спостереження за пацієнтами. Від офісу до їдальні, список недоліків та відсутніх об’єктів величезний.

    Крім того, ліки оплачуються державою тільки в тому випадку, якщо пацієнт має пухлину або хворобу канцерогенного походження. Всі інші препарати повинні купувати самі пацієнти або, для дітей, їх батьки. Немає фінансової підтримки для багатьох психотравмованих дітей з зони воєнних дій у Східній Україні. А їх все більше і більше надходить в клініку, повідомляє Хармс. Фінансова ситуація стає дедалі більш вибухонебезпечною також через зростання цін на основні продукти харчування та вартості проїзду в громадському транспорті. Маленька асоціація KiHeV намагалася десятиліттями допомагати людям, які потребують допомоги. “Ми вже змогли багато чого домогтися”, – говорить Хармс. Тим не менше, допомога сьогодні настільки ж потрібна, як це було на початку, а може ще й більш терміново.