ННЦРМ - Національний Науковий Центр Радіаційної Медицини Ukrainian_National_Embleme
12.08.2018

З болем і сумом повідомляємо, що 11 серпня 2018 року пішов у вічність видатний науковець у галузі радіаційної медицини та радіаційної безпеки – завідувач лабораторії радіаційної гігієни та моніторингу Інституту радіаційної гігієни та епідеміології ННЦРМ Станіслав Юрійович Нечаєв.

Не вистачає слів, щоб передати гіркоту втрати та смуток, що торкнулися рідних, близьких та друзів, усіх, хто мав щастя знати цю надзвичайно розумну, добру, чуйну людину.

Після закінчення Київського медичного інституту у 1987 році Станіслав Юрійович Нечаєв прийшов до ННЦРМ і більше 30 років свого життя присвятив радіаційної гігієни та дозиметрії. Кандидат медичних наук, старший науковий співробітник Станіслав Юрійович Нечаєв був справжнім професіоналом, справжнім дослідником, працьовитим виконавцем та досвідченим керівником багатьох наукових і практичних розробок в галузі радіаційної гігієни та дозиметрії. С.Ю. Нечаєв був безпосереднім співвиконавцем, а на певних етапах керівником державної програми дозиметричної паспортизації населених пунктів України, в рамках якої забезпечувався моніторинг радіоактивного забруднення об’єктів навколишнього середовища, основних продуктів харчування, оцінювались шляхи формування доз опромінення населення. Завдяки Станіславу Юрійовичу, його щоденній роботі, великим зусиллям і ентузіазму було розроблено заходи з мінімізації доз опромінення населення, які безперечно врятували багато життів громадян України. Саме зусиллями Станіслава Юрійовича в неймовірно важких умовах було збережено вітчизняну школу радіохімії. Одним з основних напрямків діяльності Станіслава Юрійовича було біофізичне забезпечення контролю внутрішнього опромінення при виконанні радіаційно-небезпечних робіт на «об’єктів Укриття» ДСП ЧАСЕС. За цю розробку він був відзначений Премією Кабінету Міністрів України.

Діяльність С.Ю. Нечаєва включала активну роботу у Національної комісії з радіаційного захисту населення України, Ради з питань радіаційної безпеки Державної інспекції ядерного регулювання України, комісії з питань гігієнічного регламентування радіоактивних речовин та радіаційних факторів МОЗ України, комісії з проведення експертизи в особливо складних випадках при Державної службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. С.Ю. Нечаєв безпосередній учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Усе життя Станіслава Юрійовича було зразком служіння людям і обраній справі. Відмінний фахівець, хороший керівник, чуйний товариш – таким ми запам’ятаємо його назавжди. Усі проекти, у яких Станіслав Юрійович брав участь, виконувалися ним ретельно і відповідально. Станіслав Юрійович не боявся труднощів, згуртовував колектив, не скупився на підтримку і допомогу колегам.

Без сумніву, ми втратили не просто видатного професіонала, колегу по роботі, а й людину з великої літери. І ця втрата назавжди залишиться незагойною раною у серці кожного з тих, хто знав Станіслава Юрійовича.

Висловлюємо співчуття рідним і близьким покійного! У скорботі низько схиляємо голову, молимося за упокій його душі! Вічна і світла пам’ять Станіславу Юрійовичу Нечаєву!

Пам’ятаємо, поважаємо, сумуємо.

Громадська панахида прощання зі Станіславом Юрійовичем Нечаєвим відбудеться 13 серпня 2018 року о 13.00 в церемоніальному залі корпусу № 5 ННЦРМ за адресою Проспект Перемоги 119/121.